Znajdź nas na Google Map
Facebook
Sklep Centrus
 
Preparaty DDD pod_gora_03 pod_gora_04
Higienia sanitarna
Oferta
Szkodniki
pod_gora_08
Preparaty DDD

Preparaty do dezynsekcji:

preparatyddd

>

Preparaty do dezynsekcji » do deratyzacji » do dezynfekcji » inne » stacje DDD

Agrigerm 2000

Charakterystyka:

 • Skład: Związek kompleksowy, złożony z czwartorzędowego związku amoniowego, aldehydu mrówkowego, dwualdehydu glutarowego i glioksalu
 • PH 3%-go roztworu: 5,0+/-0,5
 • Barwa: zielona
 • Gęstość w 2000:1
Preparaty do dezynsekcji - Agrigerm 2000

Zastosowanie:

 • Fermach i wylęgarniach drobiu
 • Chlewniach i tuczarniach
 • Stadninach koni
 • Miejscach przetrzymywania zwierząt w rzeźniach, ośrodkach unasienniania
 • Miejscach spędów
 • W ogrodach zoologicznych
 • Do odkażania wyposażenia weterynaryjnego i zootechnicznego
 • Dezynfekcji środków transportu zwierząt
 • Koryt, poideł, kanałów wentylacyjnych
 • Do napełniania basenów przejazdowych i nasączani mat dezynfekujących

Zalety:

 • Szerokie spektrum działania dezynfekującego, będące wynikiem kompleksowego związku 4 substancji aktywnych
 • Bardzo duża zdolność zwilżania
 • Aktywny w obecności wody twardej i białka
 • Bardzo oszczędny w stosowaniu, dzięki dużym rozcieńczeniem: 0,5 do 0,75% jako środek do mycia, odkażania i dezynfekcji powierzchni, sprzętu i instrumentów medycznych i chirurgicznych.

Produkt biobójczy, należy używać z zachowaniem szczególnych środków ostrożności.
Przed użyciem należy przeczytać etykietę i ulotkę informacyjną.


Do góry strony

Alfasep SC, Alfasep 10 WP

Zastosowanie: Preparat owadobójczy w postaci skoncentrowanej zawiesiny do rozcieńczania wodą. Preparat zawiera 10% alfametryny (związku z grupy pyretroidów) i wykazuje działanie kontaktowe i pokarmowe. Przeznaczony jest do zwalczania owadów w higienie sanitarnej - much, komarów, prusaków, karaluchów, pluskiew, mrówek faraona, rybików, cukrowych.

Preparaty do dezynsekcji - Alfasep SC, Alfasep 10 WP

Preparat może być stosowany w pomieszczeniach biurowych, fabrycznych, użyteczności publicznej, mieszkalnych i inwentarskich, a także w szpitalach, żłobkach i przedszkolach, przy ścisłym przestrzeganiu środków ostrożności. Zabiegów dezynsekcyjnych nie wolno w żadnym przypadku wykonywać w obecności chorych i dzieci. Nie zaleca się stosowania w pomieszczeniach, w których przebywają ludzie chorzy z uczuleniami.

Sposób użycia: Preparat stosuje się w stężeniu 0,2-0,25% (20-25ml preparatu na 10l wody). W przypadku występowania znacznej ilości owadów, stężenie zwiększa się do 0,5% (50ml na 10l wody). Jeden litr płynu roboczego wystarcza na opryskanie 20m2 powierzchni (około 50ml/m2). Alfasep występuje także w formie proszku (Alfasep 10 WP), do sporządzania roztworu wodnego. Forma ta pozwala skutecznie zwalczać insekty w miejscach gdzie opryskiwane powierzchnie są nie równe, porowate czy zakurzone.


Do góry strony

Aqua pay

AQUA PAY. Naturalny preparat do zwalczania owadów o szerokim zakresie stosowania. Zwalcza wiele gatunków owadów - szkodników. Nie sklasyfikowany jako środek toksyczny UE. Łatwy w użyciu, bezwonny, nie plamiący, nie pozostawiający zabrudzeń i niepalny - idealnie nadaje się do stosowania w pomieszczeniach publicznych, w miejscach przygotowywania żywności.

Preparaty do dezynsekcji - Aqua pay

Do góry strony

Aqua reslin super

Preparat owadobójczy w formie koncentratu, przeznaczony do stosowania w higienie sanitarnej. Preparat zawiera insektycydy pyretroidowe. Preparat należy rozcieńczyć wyłącznie wodą i stosować jako ultra nisko objętościowy oprysk (ULV) - aerozol. AQUA RESLIN SUPER służy do zwalczania owadów latających: komarów, much na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń oraz moli odzieżowych. Może być stosowany jako środek wspomagający przy zwalczaniu prusaków i karaluchów.

Preparaty do dezynsekcji - Aqua reslin super

Do góry strony

Ascyp 10 WP

Zastosowanie: Ascyp 10 WP to środek insektobójczy w postaci proszku do rozpuszczania w wodzie. Zawiera 10% cypermetryny (związku z grupy pyretroidów). Preparat ten może być bezpiecznie stosowany w domach mieszkalnych, sklepach, zakładach gastronomicznych, przetwórstwa spożywczego, składach tytoniu oraz pomieszczeniach dla zwierząt.

Preparaty do dezynsekcji - Ascyp 10 WP

Sposób użycia: Do zwalczania owadów latających takich jak muchy, komary, mole stosuje się 25g preparatu na 5l wody i otrzymaną zawiesiną należy opryskiwać powierzchnię, na których siadają owady, zwłaszcza nasłonecznione części ścian, w pobliżu okien, sufity. Do zwalczania owadów biegających takich jak karaluchy, pluskwy, pchły prusaki należy 25g preparatu rozpuścić w 5l wody a w przypadku dużego zarobaczenia 22,,5l wody. Należy opryskiwać szpary, szczeliny, w których gnieżdżą się owady oraz wokół listew podłogowych, drzwi, wnęk szaf, wokół przewodów wentylacyjnych itp.


Do góry strony

Baycidal 25 WP

BAYDICAL WP 25 jest preparatem larwobójczym. Substancją czynną preparatu jest triflumuron{inhibitor syntezy chityny} który prowadzi do zaburzen linienia, co w efekcie prowadzi do śmierci owada. Produkt biobójczy ,należy używać z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. Przed użyciem należy przeczytać etykietę i ulotkę informacyjną.

Preparaty do dezynsekcji - Baycidal 25 WP

Do góry strony

Faratox turbo

Zastosowanie: Preparat w formie granulatu w plastikowych pojemnikach pełniących funkcje karmników (100szt. w zestawie). FARATOX TURBO przeznaczony jest do zwalczania mrówek faraona w pomieszczeniach mieszkalnych, użyteczności publicznej, biurach, hotelach, restauracjach. Faratox jest bardzo atrakcyjny dla mrówek nawet5 w obecności produktów spożywczych.

Preparaty do dezynsekcji - Faratox turbo

Robotnice, które miały kontakt z preparatem przenoszą trutkę do gniazd karmiąc królową i larwę. Ze śmiercią królowej ginie całe gniazdo. Daje to znacznie większą efektywność niż w przypadku powszechnie stosowanych środków do zwalczania mrówek faraona.


Do góry strony

Faratox B

Zastosowanie: Preparat FARATOX B przeznaczony do zwalczania mrówek faraona w:
pomieszczeniach mieszkalnych, użyteczności publicznej, biurach, hotelach, restauracjach.

Preparaty do dezynsekcji - Faratox B

JAK STOSOWAĆ FARATOX B? Wyjmujemy z opakowania karmniki. Każdy z karmnikówotwieramy , odcinajac nozyczkami jego górną częsc wzdłuzzaznaczonej linni. W tylnej czesci karmnika odsłaniamy klej zdejmując folię zabezpieczajacą.
Przyklejamy karmniki na trasie wędrówek owadów lub w innch miejscach gdzie zaobserwowano mrowki {patrz zamieszczone fotografie].

Działanie: Preparat FARATOX B jest bardzo atrakcyjny dla mrówek faraona nawet w obecności produktów spożywczych. Robotnice które miały kontakt z preparatem przenoszą trutkę do gniazd karmiąc królową i larwy, ze śmiercią królowej ginie całe gniazdo. Daje to znacznie większą efektywność niż w przypadku powszechnie stosowanych środków do zwalczania mrówek faraona.


Do góry strony

Ftaloxid

Preparat dezynfekcyjny oparty na substancjach utleniających nowej generacji o szerokim spektrum aktywności przeciwdrobnoustrojowej, obejmującej bakterie, grzyby, pleśnie i wirusy.

Zastosowanie:

Preparaty do dezynsekcji - Ftaloxid
 • dezynfekcji - urządzen i instalacji w zakładach przetwórstwa spożywczego, wszczgólności w zakładach mięsnych, rybnych oraz mleczarskich
 • dezynfekcji urządzeń i instalacji w przemyśle kosmetycznym i farnaceutycznym
 • obniżone zdolności pianotwórcze preparatu dają możliwość prowadzenia dezynfekcji w układach zamkniętych (CIP)
 • bardzo szerokie spektrum aktywności przeciwdrobnoustrojowej sprawia, że preparat jest jednym z najskuteczniejszych środków dezynfekujących wykorzystywanych w profilaktyce hodowli drobiu
 • wysoka aktywność biobójcza i jednocześnie wyjątkowo niska toksyczność umożliwia prowadzenie dezynfekcji pomieszczeń hodowlanych w obecności zwierząt
 • dezynfekcja środków transportu, dezynfekcja jaj.

Produkt biobójczy, należy używać z zachowaniem szczególnych środków ostrożności.
Przed użyciem należy przeczytać etykietę i ulotkę informacyjną.


Do góry strony

Juventox

Zastosowanie: Środek owadobójczy w formie koncentratu do sporządzania mikroemulsji wodnej. Zawiera hormon juwenilny - pyriproxyfen, który sterylizuje samice, hamuje rozwój owadów. Preparat przeznaczony do zwalczania pcheł, komarów oraz jako dodatek do preparatów zwalczających dorosłe stadia much, karaczanów i pcheł. Działanie do 6 miesięcy.

Sposób użycia:

Preparaty do dezynsekcji - Juventox

Przed przystąpieniem do sporządzania cieczy opryskowej dokładnie ustalić potrzebną jej ilość,. Stosować 100ml środka na 10l wody (wystarcza na 200m2 opryskanej powierzchni). Odmierzoną objętość środka wlać do zbiornika opryskiwacza napełnionego wodą do potrzebnej ilości i dokładnie wymieszać. Opróżnione opakowanie przepłukać trzykrotnie wodą, a popłuczyny wlać do zbiornika opryskiwacza z cieczą użytkową.


Do góry strony

Kittox

Zastosowanie: Żel na karaczany wykazuje bardzo wysoką atrakcyjność dla karaczanów nawet w obecności produktów spożywczych. Szkodniki po zjedzeniu żelu odchodzą i giną z dala od wyłożonej trutki. Owady, które miały kontakt z żelem przenoszą preparat na inne osobniki zwiększając przez to owadobójcze działanie trutki.

Preparaty do dezynsekcji - Kittox

Preparat może być stosowany w szpitalach, mieszkaniach, hotelach, restauracjach, biurach, sklepach, magazynach, statkach, samolotach, pociągach, łaźniach publicznych, barakach wojskowych, hurtowniach itp. W przemyśle spożywczym (mleczarnie, zakłady mięsne, zakłady drobiarskie i inne) oraz obiektach, których nie można zamykać na czas dezynsekcji.

Sposób użycia: Żel jest wyciskany za pomocą specjalnych pistoletów lub wyciskacza w miejscach bytowania karaczanów. Przed przystąpieniem do zabiegu należy zlokalizować gniazda owadów. Typowe miejsca stosowania preparatu: wewnątrz obudowy zlewozmywaka, pod i za szafkami, przelot rur c.o., wody, wentylacji i kanalizacji, wywietrzniki, szczeliny ścian i pęknięcia. Dawkowanie: 0,5g/m2 na Blattella germanica (prusaki), 0,5 do 1g/m2 dla dużych karaczanów jak Balattella orientalis, Periplaneta americana (wschodni, amerykański). 25 mm paszek żelu o grubości 5 mm waży około 0,5g. W przypadku występowania bardzo dużej ilości karaczanów, wykładany żel musi być sprawdzany po 4 tygodniach i jeśli zaistnieje potrzeba uzupełniony. Znakomite efekty uzyskuje się stosując równocześnie żel na karaczany oraz preparaty Acefin lub Empire 20, którymi wykonuje się oprysk.


Do góry strony

K-Othrine flow, WP

K - OTHRINE FLOW, WSP

Środki w postaci formulacji SC (FLOW) oraz WP przeznaczone są do opryskiwania powierzchni na których chętnie przesiadują muchy. Można opryskiwać powierzchnie ścian, sufitów, ramy okienne i drzwiowe na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń. Preparaty zawierają deltametrynę- jedną z najbardziej skutecznych substancji czynnych z grupy pyretroidów. Długość działania preparatu zależy od warunków w jakich przeprowadzony jest zabieg ( temperatury, warunków higienicznych itp.} i powierzchni na którą preparat jest nanoszony (bardziej porowata, mniej porowata, aktywna chemicznie itp.} K-OTHRINE ma bardzo szerokie spektrum działania. Zwalcza również inne owady latające i biegające oraz szkodniki magazynowe (w tym plesniakowca lśniącego}.

Preparaty do dezynsekcji - K-Othrine WP
Preparaty do dezynsekcji - K-Othrine flow

Do góry strony

Mrówko Bait Professional

Zastosowanie: Preparat służy do skutecznego zwalczania mrówek, występujących na zewnątrz budynków. Przeznaczony do używania na trawnikach, kostkach brukowych, chodnikach, rabatach kwiatowych. Zwalcza mrówki w okolicach budynków uniemożliwiając im wejście do środka. Preparat wyprodukowany na bazie cukru, jest bardzo atrakcyjny dla mrówek, chętnie zjadają go i zanoszą do gniazda, trwale likwidując całe gniazdo.
Sposób użycia: Preparat pakowany po 0,5kg w funkcjonalnej butelce, do bezpośredniego posypywania powierzchni, gdzie występują mrówki. Do wykonywania zabiegu należy wybrać dzień bezdeszczowy.

Preparat biobójczy, należy używać z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. Przed użyciem należy6 przeczytać etykietę i ulotkę informacyjną.

Preparaty do dezynsekcji - Mrówko Bait Professional
Preparaty do dezynsekcji - Mrówko Bait Professional mały

Do góry strony

Muchomox granulat, larwicyd

Zastosowanie: Jest to nowoczesny preparat do likwidacji plagi much w oborach, stajniach, chlewniach i innych pomieszczeniach gospodarskich. Zawiera syntetyczny feromon płciowy - trikozen oraz szybko działający insektycyd żołądkowy. Feromon ten zwabia męskie i żeńskie osobniki much oraz sprzyja ich gromadzeniu się. Szczególnie podatne na jego działanie są: mucha domowa, bolimuszka, mucha owocowa i mucha plujka (składająca jaja na świeżym mięsie).

Preparaty do dezynsekcji - Muchomox granulat, arwycyd

Trikozen w połączeniu z substancją pokarmową tworzy bardzo atrakcyjną przynętę. Zwabione muchy szybko ją spożywają, po czym natychmiast giną. Trikozen jest równomiernie rozmieszczany w każdej granulce i jest aktywny aż do całkowitego wyjedzenia przynęty.
Sposób użycia: MUCHOMOX GRANULAT zaleca się wykładać w niewielkich porcjach ( ok. 25g na 10 m² podłogi) w miejscach gromadzenia się much. Są to szczególnie parapety, ramy okienne, belki podporowe, nasłonecznione fragmenty ścian inne nieocienione miejsca wolne od przeciągu. Granulat można wykładać bezpośrednio na suche i czyste podłoże lub w plastikowych miseczkach, ewentualnie płaskich kartonikach (w miejscach niedostępnych dla zwierząt). Granule powinny być luźno rozsypane w odległości 2-3 cm od siebie. Dobry efekt uzyskuje się po lekkim zwilżeniu preparatu wodą. NUCHOMOX GRANULAT można wymieszać z wodą i uzyskaną pastę nanosić na powierzchnie, gdzie gromadzą się muchy (patrz instrukcja na etykiecie preparatu). Czynność tę powtarzać po całkowitym wyjedzeniu przynęty przez muchy, tj. co 5 tygodni.


Do góry strony

Muchomox turbo

Zastosowanie:

Zwalcza dorosłe muchy w pomieszczeniach mieszkalnych, gospodarczych, magazynach, hotelach inwentarskich oraz innych. (np. w obiektach użyteczności publicznej). MUCHOMOX TURBO jest żółtym granulatem, który zawiera 0,5% acetamipiridu, 0,05% trikozenu (feromon wabiący muchy) oraz Gormax (gorzka substancja zapobiegająca przypadkowemu spożyciu preparatu przez człowieka).

Dawka: zaleca się stosować 25g każde 10m² powierzchni podłogi chronionego pomieszczenia.

Sposób użycia:

Preparaty do dezynsekcji - Muchomox turbo
Preparaty do dezynsekcji - Muchomox turbo
 1. Wykładanie preparatu w dozownikach w pomieszczeniach: mieszkalnych, gospodarczych i innych. Dozowniki z granulatem wieszać lub umieszczać, w miejscach atrakcyjnych dla much, nasłonecznionych, wolnych od przeciągów. Całość co jakiś czas lekko zwilżyć wodą np.: domowym opryskiwaczem do kwiatów, co podnosi atrakcyjność przynęty, granulat uzupełnić po wyjedzeniu go przez muchy lub wymienić po ok. 5-6 tygodniach.
 2. Jako posypka - w pomieszczeniach gospodarczych, oborach, chlewniach. Granule wykładać luźno (odległość między granulami 1-2cm) w suchych, nasłonecznionych miejscach, atrakcyjnych dal much, niedostępnych dla zwierząt. Preparat zwilżyć wodą jak w punkcie pierwszym i wymienić po 5-6 tygodniach.
 3. W formie zawiesiny. Preparat wymieszać z woda w stosunku 3:1 (3 części wagowe preparatu na 1 część wagową wody). Po uzyskaniu jednolitej konsystencji zawiesinę nanosić na powierzchnię gdzie gromadzą się muchy lub na paski kartonu, tektury. Folii i wieszając je w nasłonecznionych miejscach wolnych od przeciągów i niedostępnych dla zwierząt.

Do góry strony

Penta 250 FS

Zastosowanie: Środek owadobójczy w postaci zawiesinowego koncentratu do rozcieńczania z wodą. Zawiera 20% imidachloprydu i 5% alfacypermetryny w mikrokapsułkach. Preparat zwalcza muchy, komary, prusaki, karaluchy, pluskwy, mrówki faraona, rybiki cukrowe w pomieszczeniach. Przeznaczony jest do zwalczania owadów w lokalach użyteczności publicznej, hotelach, zakładach produkcyjnych, pomieszczeniach biurowych i mieszkalnych, inwentarskich itp. Nie powinno się stosować preparatu w miejscach składowania i przetwarzania żywności oraz w pomieszczeniach, w których przebywają alergicy.

Preparaty do dezynsekcji - Penta

Sposób użycia: W celu przygotowania cieczy roboczej należy do 50ml preparatu dodać 5l wody. Ilość ta powinna wystarczyć na opryskanie ok. 100-150m² powierzchni i zabezpieczyć obiekt przed owadami na okres 2-3 miesięcy. W przypadku zwalczania much opryskiwać należy nasłonecznione powierzchnie ścian, okolice okien, lamp, słupy nośne, miejsca składowania odpadków o ile nie są wykorzystywane jako pasza. Opryskiwać należy nie więcej niż 1/3 powierzchni pomieszczenia. Preparat sprawdza się bardzo dobrze również w bardzo wysokich temperaturach dlatego poleca się stosowanie go w miejscach gdzie temperatura wewnątrz przekracza 25°C.


Do góry strony

Persep 10 WP, 20 WP

Zastosowanie: Preparat owadobójczy w formie proszku do sporządzania zawiesiny wodnej. Zawiera 10% permetryny (związku z grupy pyretroidów), insektycydu o działaniu pokarmowym i kontaktowym. Preparat służy do zwalczania owadów w pomieszczeniach.

Preparaty do dezynsekcji - Persep 10 WP, 20 WP

Sposób użycia: W celu wykonania oprysku należy wymieszać 40g preparatu z 5l wody. Zwalczając muchy należy opryskać nasłonecznione powierzchnie. Zwalczając prusaki, karaluchy i mrówki faraona opryskuje się miejsca i przebiegu i gnieżdżenia. W pomieszczeniach silnie zainfestowanych należy użyć cieczy roboczej o wyższej koncentracji. Preparat bardzo dobrze sprawdza się przy zwalczaniu pcheł w piwnicach lub innych silnie zabrudzonych pomieszczeniach, czy obiektach. Forma WP dobrze nadaje się na powierzchnie porowate. PERSEP występuje również w formie 20 WP, dobrze nadaje się na powierzchnie porowate. PERSEP występuje również w formie 20 WP, czyli zawierającej 20% permetryny.

Preparat biobójczy, należy używać z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. Przed użyciem należy przeczytać etykietę i ulotkę informacyjną.


Do góry strony

Pułapka klejowa Panko

Pułapka klejowa do monitoringu owadów biegających z przynęta w formie tabletki. Preparat biobójczy, należy używać z zachowaniem szczególnych środków ostrożności.

Przed użyciem należy6 przeczytać etykietę i ulotkę informacyjną.

Preparaty do dezynsekcji - Pułapka klejowa Panko

Sposób użycia:

 1. Pułapkę wyjąć z opakowania. Usunąć papier zabezpieczający warstwę klejącą.
 2. Wyjąć tabletkę i położyć na centralnej części warstwy klejącej.
 3. Pułapki ustawić w pobliżu kryjówek karaczanów - prusaków lub karaluchów np. w kącie przy ścianie, w pobliżu rur hydraulicznych i c.o., w okolicy zlewozmywaków oraz zaobserwowanych miejscach gromadzenia się owadów.
 4. Stosować jedną pułapkę na 4-6 m². Jeśli po kilku dniach pułaopkma zostaje pusta lub wyłapanych jest tylko kilka owadów, należy przestawić ją na inne miejsce.
 5. Wypełnioną owadami pułapkę zwinąć i wyrzucić do zsypu lub smietnika.
 6. Pułapka zakurzona nie jest atrakcyjna dla owadów. Należy zastąpić ją nową.
 7. Okres działania owadobójczej pułapki wynosi 3-4 tygodnie.

Preparat biobójczy, należy używać z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. Przed użyciem należy6 przeczytać etykietę i ulotkę informacyjną.


Do góry strony

Świece dymne - ETOFOG 2000

Zastosowanie: Preparat owadobójczy w formie świecy do odymiania pomieszczeń zamkniętych. Świece dymne zawierają 10% etofenproksu (insekcyd z grupy eterów arylopropylowych) i 0,6% metoprenu (syntetyczny hormon juwenilny hamujący rozwój owadów).

Preparaty do dezynsekcji - Świece dymne - ETOFOG 2000

Świece przeznaczone są do zwalczania owadów latających: much, komarów, moli oraz biegających: prusaków, karaluchów, mrówek faraona, pcheł i pluskiew. Preparat można stosować do dezynsekcji piwnic, pomieszceń magazynowych, w tym również magazynów z żywnością przechowywaną w szczelnych opakowaniach, (z wyjątkiem opakowań, przez które może penetrować dym).

Sposób użycia: Przed rozpoczęciem zabiegu dezynsekcyjnego , należy uszczelnić pomieszczenia przez zamknięcie drzwi i okien, zablokowanie przewodów wentylacyjnych, uszczelnienie szpar. Należy obliczyć ilość świec niezbędnych do wykonania dezynsekcji, w dużym pomieszczeniu świece należy rozmieścić równomiernie, aby dym rozchodził się po całym obiekcie. Pomieszczenie powinno zostać zamknięte przez 24 godziny, następnie starannie przewietrzone.


Do góry strony

Trebon Mega 10 SC

TREBON MEGA to środek przeznaczony do zwalczania owadów latających: much, komarów, meszek itp. Może być stosowany zarówno w pomieszczeniach jak i na zewnątrz, a także do oprysków przestrzennych.

Preparaty do dezynsekcji - Trebon Mega 10 SC

TERBON MEGA może być również używany jako środek do zwalczania owadów biegających takich jak: prusaki, karaluchy, mrówki faraona, pluskwy, rybiki cukrowe w pomieszczeniach mieszkalnych i użyteczności publicznej. Substancją aktywną TREBONU MEGA jest etofenproks, związek składający się tylko z węgla, wodoru i tlenu.

TREBON MEGA posiada:

 • Szerokie spektrum działania - wysoka skuteczność w zwalczaniu wielu szkodników: komarów, meszek, much, prusaków itp.
 • Szybki efekt bójczy
 • Długotrwałą aktywność

Preparat biobójczy, należy używać z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. Przed użyciem należy6 przeczytać etykietę i ulotkę informacyjną.


Do góry strony

Uraken żel

Zastosowanie: Preparat może być stosowany w szpitalach, mieszkaniach, hotelach, restauracjach, biurach, sklepach, magazynach, statkach, samolotach, pociągach, łaźniach publicznych, barakach wojskowych, hurtowniach itp., w przemyśle spożywczym (mleczarnie, zakłady mięsne, zakłady drobiarskie i inne) oraz w obiektach, których nie można zamykać na czas dezynsekcji. Zalety Żelu Uraken:

•  Bezpieczeństwo

URAKEN jest preparatem bardzo bezpiecznym ze względu na formę użytkowa, która ogranicza kontakt ludzi z preparatem . Preparat wg. nowej klasyfikacji należy do grupy pozostałych pozostałych substancji (LD50>2000mg/kg).

Preparaty do dezynsekcji - Uraken żel
Preparaty do dezynsekcji - Uraken żel mały

•  Atrakcyjność

Dzięki perfekcyjnie dobranej bazie smakowej i długotrwałym badaniom nad jak najlepszą konsystencją uzyskano żel, który jest bardzo chętnie pobierany i wykazuje właściwości wabiące (również w otoczeniu innych produktów spożywczych)

•  Skuteczność

Badania wykazały, że kombinacja zawartych substancji czynnych (chlorpiryfos i pyryiproxyfen) jest bardzo skuteczna.

Sposób użycia: URAKEN działa na owady drogą pokarmową. Powoduje ich śmierć po 2-5 dniach od momentu wyłożenia preparatu. Owady które miały kontakt z żelem przenoszą go ze skutkiem śmiertelnym na inne osobniki, również na te, które nie opuszczają swojego siedliska. Dodatek piryproxyfenu (hormon juweniny) hamuje rozwój larw i sterylizuje dorosłe samice, w skutek czego następuje szybkie zmniejszenie się populacji szkodników bez możliwości jej odtworzenia. Populacja owadów ginie między 7 a 14 dniem po zastosowaniu preparatu.


Do góry strony

Winylotox 1000 EC

Zastosowanie: Preparat zawiera 100g/l dichlorfosu - związku fosfoorganicznego obniżajacego aktywność esterazy cholinowej krwi. Dichlorfos jest trucizną zarówno dla ludzi, zwierząt jak i owadów. Trucizna ta może przenikać do organizmu prze skórę, drogi oddechowe i pokarmowe. Dichlorfos silnie paruje w opryskiwanym pomieszczeniu, tworząc w powietrzu owadobójcze stężenie pary (niebezpieczne także dla ludzi).

Preparaty do dezynsekcji - Winylotox 1000 EC

Preparat przeznaczony jest do zwalczania w pomieszczeniach prusaków, karaluchów, much, komarów, mrówek faraona, rybików cukrowych i innych. Ze względu na toksyczność nie należy preparatów do opryskiwania z dichlorfosem używać w budynkach mieszkalnych, szpitalach, żłobkach, przedszkolach, domach opieki społecznej, magazynach żywnościowych.

Sposób użycia: Emulsja wodna stosowana do oprysku nie może zawierać więcej niż 0,5% winylotoxu 1000 EC. Aby sporządzić roztwór roboczy należy zmieszać 50ml preparatu z 10l wody.

Pomieszczenia, w których wykonywany jest oprysk powinny pozostać zamknięte przez 24 godziny.


Do góry strony

Winylotox Super

Zastosowanie: Preparat emulsyjny stosowany w higienie sanitarnej do zwalczania owadów: prusaków, karaluchów, much, komarów, mrówek faraona, rybików cukrowych. Zawiera 50% dichlorfosu - DDVP oraz bezwonny rozpuszczalnik. Dichlorfos jest trucizną przenikającą doorganizmu prze skórę, drogi oddechowe i pokarmowe, dlatego należy zachować szczególną ostrożność przy wykonywaniu zabiegu dezynsekcji.

Preparaty do dezynsekcji - Winylotox Super

Preparat nie powinien być stosowany w budynkach mieszkalnych ze względu na środki ostrożności w przypadku, kiedy znajdują się ludzie bądź zwierzęta.

Sposób użycia: Do oprysku stosuje się roztwór 1. Pomieszczenia, w których wykonywany jest oprysk powinny pozostać zamknięte przez 24 godziny od momentu wykonania oprysku a następnie dokładnie przewietrzone.Do góry strony

Polecamy preparaty:

do deratyzacji » do dezynfekcji » inne » stacje DDDStrona główna » Preparaty DDD » Higiena sanitarna » Oferta » Szkodniki » Do góry strony
do góry strony