Dezynsekcja

Metoda ta polega na tradycyjnym oprysku opryskiwaczami do tego specjalnie przeznaczonymi. Zabezpiecza / opryskuje się miejsca bytowania czy ścieżek przejść owadów, a także miejsca, którymi mogą nachodzić z  zewnątrz. Oprysk zabezpiecza i chroni przez okres kilku miesięcy. Długość tego okresu jest uzależniona od rodzaju zastosowanego środka.
Środki służące do wykonywania zabiegu metodą oprysku, działają kontaktowo, tj, owad zetknąwszy się z  opryskaną powierzchnią, zostaje porażony.
 
Zabieg wykonywany jest metodami:
 
  • Tradycyjnego oprysku - Metoda ta polega na tradycyjnym oprysku opryskiwaczami do tego specjalnie przeznaczonymi. Zabezpiecza / opryskuje się miejsca bytowania czy ścieżek przejść owadów, a także miejsca, którymi mogą nachodzić z  zewnątrz. Środki służące do wykonywania zabiegu metodą oprysku, działają kontaktowo, tj, owad zetknąwszy się z  opryskaną powierzchnią, zostaje porażony zastosowanym preparatem. Oprysk zabezpiecza i chroni przez okres kilku tygodni. Zastosowane środki działają tylko na dorosłe osobniki, na jaja już nie, dlatego konieczne jest powtarzanie zabiegów dezynsekcji w odpowiednich odstępach czasu, tak by zniszczyć owady, które dopiero wyklują się z jaj. 
    Opryski mogą odbywać się preparatami chemicznymi lub środkami opartych na naturalnych składnikach. 
  • Żelowania - metoda ma na celu zabezpieczenia mieszkania przed nachodzeniem owadów z  zewnątrz, a także zwalczania ich z kilkumiesięcznym okresem działania. Żele, pasty mają substancje wabiące i działają drogą pokarmową, cieszą cię ogromną skutecznością wśród zwalczaniu owadów biegających, gdyż niszczą nawet gniazda owadów, tam gdzie trudno dotrzeć metodą opryskową. Dzięki opóźnieniu w  działaniu substancji aktywnej owady mogą  wrócić  do kryjówek i podzielić się pobranym pokarmem z innymi osobnikami nie opuszczającymi gniazda. Metoda ta o tyle jest bezpieczna dla klienta, ponieważ nie trzeba na czas zabiegu opuszczać mieszkania, zastosowane środki nie wydzielają żadnego zapachu i przede wszystkim są bezpieczne dla człowieka i zwierząt.
  • Odymiania - metoda ta stosowana na terenach otwartych np. przy likwidowaniu komarów, lub na dużych przestrzeniach zamkniętych typu, hale, magazyny.
  • Zamgławiania - dzięki tej metodzie zastosowany preparat bardzo dokładnie dochodzi do wszystkich miejsc, ale konieczne jest opuszczenie pomieszczeń na kilka godzin. Tą metodę z  powodzeniem można stosować w  obiektach zamkniętych typu mieszkania
  • Fumigacja (gazowania) - Metoda gazowa, która jest stosowana w specjalnych komorach przeznaczonych do fumigacji beztlenowej na zasadzie użycia chloraminy i substancji wodorowych w pojemnikach szklanych ,które poprzez stłuczenie w komorze wytwarza gaz i penetruje wszystkie powierzchnie (stosowana jest najczęściej od dezynfekcji ubrań ,palet itp.)
  • Ozonowania - Metoda ozonowania polega ona na użyciu urządzenia do wytwarzania ozonu O3 –czyli trójtlenek, który ma większe właściwości penetrujące tzn. wnika głębiej w powierzchnie ok. 0.5 cm oraz likwiduje florę bakteryjną jak również roztocza, wszy, pluskwy  jak i inne pasożyty.
 
Już wkrótce!!! 
Parowe likwidowanie pluskiew, metoda bez chemii, bezpieczna dla środowiska, ludzi i zwierząt, bez konieczności opuszczania w domu.