Dezynsekcja

Dezynsekcja

Metoda ta polega na tradycyjnym oprysku opryskiwaczami do tego specjalnie przeznaczonymi. Zabezpiecza / opryskuje się miejsca bytowania czy ścieżek przejść owadów, a także miejsca, którymi mogą nachodzić z zewnątrz. Oprysk zabezpiecza i chroni przez okres kilku miesięcy. Długość tego okresu jest uzależniona od rodzaju zastosowanego środka.

Środki służące do wykonywania zabiegu metodą oprysku, działają kontaktowo, tj. owad, zetknąwszy się z opryskaną powierzchnią, zostaje porażony.

 

Zabieg wykonywany jest metodami:

  • Tradycyjnego oprysku- Metoda ta polega na tradycyjnym oprysku opryskiwaczami do tego specjalnie przeznaczonymi. Zabezpiecza / opryskuje się miejsca bytowania czy ścieżek przejść owadów, a także miejsca, którymi mogą nachodzić z zewnątrz. Środki służące do wykonywania zabiegu metodą oprysku, działają kontaktowo, tj. owad, zetknąwszy się z opryskaną powierzchnią, zostaje porażony zastosowanym preparatem. Oprysk zabezpiecza i chroni przez okres kilku tygodni. Zastosowane środki działają tylko na dorosłe osobniki, na jaja już nie, dlatego konieczne jest powtarzanie zabiegów dezynsekcji w odpowiednich odstępach czasu, tak by zniszczyć owady, które dopiero wyklują się z jaj.
    Opryski mogą odbywać się preparatami chemicznymi lub środkami opartych na naturalnych składnikach.
  • Żelowania – metoda ma na celu zabezpieczenia mieszkania przed nachodzeniem owadów z zewnątrz, a także zwalczania ich z kilkumiesięcznym okresem działania. Żele i pasty zawierające substancje wabiące i działające drogą pokarmową, są bardzo skuteczne w zwalczaniu owadów biegających. Niszczą nawet gniazda owadów w miejscach, gdzie trudno dotrzeć metodą opryskową. Dzięki opóźnieniu w działaniu substancji aktywnej owady mogą wrócić do kryjówek i podzielić się pobranym pokarmem z innymi osobnikami nieopuszczającymi gniazda. Metoda ta o tyle jest bezpieczna dla klienta, że nie trzeba na czas zabiegu opuszczać mieszkania, zastosowane środki nie wydzielają żadnego zapachu, a przede wszystkim, są one bezpieczne dla człowieka i zwierząt.
  • Odymiania – metoda ta stosowana na terenach otwartych np. przy likwidowaniu komarów oraz na dużych przestrzeniach zamkniętych takich jak hale czy magazyny.
  • Zamgławiania – ta metoda rozprowadzania preparatu umożliwia dotarcie do wszystkich zakamarków, niestety jednak powoduje konieczność pomieszczeń na kilka godzin. Tę metodę z powodzeniem można stosować w obiektach zamkniętych takich jak mieszkania.
  • Fumigacji (gazowania) – Metoda gazowa, która jest stosowana w specjalnych komorach przeznaczonych do fumigacji beztlenowej na zasadzie użycia chloraminy i substancji wodorowych w pojemnikach szklanych, które poprzez stłuczenie w komorze wytwarza gaz i penetruje wszystkie powierzchnie (stosowana jest najczęściej od dezynfekcji ubrań, palet itp.)
  • Ozonowania – Metoda ozonowania polega na użyciu urządzenia do wytwarzania ozonu (O3). Trójtlenek ma większe właściwości penetrujące od innych srodków, tzn. wnika głębiej w powierzchnie (na ok. 5 cm). Co więcej likwiduje florę bakteryjną, roztocza, wszy, pluskwy czy inne pasożyty.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl